ОБЯВА: Две симпатични котета търсят симпатичен дом

nasko-koteta-2-1Който се интересува, да остави съобщение тук. Ще получи отговор по имейл.

Готово, казах, каквото ме накараха! Сега ще кажа и каквото аз искам:

Като стане някой известен като мен, веднага започват да го врънкат за услуги. Преди малко домашният любимец Мариана каза, че трябва да пусна една обява. “Ама платена ли?” – питам аз. “Не.” Е тогава кой е казал, че трябва? А Мариана ми изтърсва: “Ноблес оближ.”

Кой е този Ноблес Оближ, не го знам. Не е от нашето котило. Защо се облизва също не е ясно. Но понякога ми е по-лесно да отстъпя и да не споря, за да не си губя от ценното време за протягане и прозяване. Затова бързо се съгласих да пусна обявата.

В крайна сметка, котетата наистина са симпатични. Има си хас да не са – от снимките се вижда, че приличат на мен!

Сигурно са добри деца. Мариана твърди, че техният домашен любимец Наско е възпитано момче – сигурно на тях се е метнал.

Така че защо да не им направя един подарък за Деня на детето и да им помогна да си намерят дом?

Между другото, котетата са близначета, но не са сиамски. Така че може и два дома да им намеря!

(Бележка на Мариана: Noblesse oblige означава “Благородството задължава. Макар и да не знае много чужди езици и да не разбира израза, Грималкин схвана смисъла и постъпи като истинска благородна дама!)

nasko-koteta-2-1

nasko-koteta-2-2

А сега младата дама да каже “Зеле-е-е!”:

nasko-koteta-momiche

И накрая пак младия господин:

nasko-koteta-momche

бутон за споделяне в социални мрежи

Tags: , ,

50 Responses to “ОБЯВА: Две симпатични котета търсят симпатичен дом”

  1. Между другото, момчето страшно прилича на Гри като малка!

  2. Acnapyx says:

    Проявявам интерес към единия от красавците :)

  3. @Acnapyx: Към кого, ако не е тайна? Към дамата или към господина? Току-що писах на собственика да питам кой му е актуалния номер, ще го пратя по-късно по имейл.

  4. mateq56 says:

    Svejo: :) :) (thumb up) (beer)

  5. interpres says:

    Svejo: Котетата бира не пият, черпи ги едно мляко! :P

  6. @Acnapyx: Вижте си пощата, пратих телефонния номер на Наско.

  7. valentina 53 says:

    Eх Гри ,скъпа ми любима Гри ,с тебе се познаваме от много време ,но все не преставам да ти завиждам за домашния любимец -Мариана. Да много благородно ти завиждам ,защото това е направо любимец 13 .А що си е умна това всеки си го вижда .

  8. Грималкин says:

    О, умничка ми е – затова съм си я взела за домашен любимец. Даже е толкова умна, че специално за нея е измислен изразът “Море – мозък, глава – шамандура!” :P

  9. Момченцето почти е задомено, чакат се оферти за момичето. Да, знам, че е малко притеснително да си с такава готина мацка, но тя е още малка и не си е вирнала носа! Така че кога, ако не сега, и кой, ако не вие?!

  10. interpres says:

    Svejo: Момченцето вече е почти задомено, чакат се оферти за момичето. Да, знам, че е малко притеснително да си с такава готина мацка, но тя е още малка и не си е вирнала носа! Така че кога, ако не сега, и кой, ако не вие?!

  11. Грималкин says:

    Момчето вече е новодомец, но ще го държа под око. Кефи ме – ш’ му звънна! :P (Ама след няколко месеца – защо пък да не се уредя с младо гадже?)
    Дайте сега да намерим дом и за момиченцето. То също е много сладко, нищо че не прилича чак толкова много на мен. ;-)

  12. interpres says:

    Svejo: Младежа го взеха. Все още се чака кандидат за сестричката. :D

  13. Киро says:

    Браво – интересен сайт

    (Бележка от модератора: Махнах линка, защото не работи!)

  14. И момиченцето вече си има дом. Честито на новодомката и на новите й домашни любимци. :-)

  15. interpres says:

    Svejo: И сестричката вече е новодомка! Да е жива и здрава и тя, и новите й домашни любимци! :D

  16. Assia says:

    Много ми е мъчно, че чак сега попадам тук-котетата са вече дадени :(
    Толкова хубави, че и много начетена е майка им-то се знае, че по наследство се предава :) . Дали след известно време, ще има коте и за мен?

  17. Тези са дадени, но погледнете другите:

    http://grimalkin.interpres.org/obyava-dve-sestrichki/

    Също са красавици и приличат на Грималкин. :-)

    Ако проявявате интерес, ще питам дали вече не са дадени, защото отсъствах известно време и не съм съвсем в течение на нещата.

    А следващата седмица планирам среща с една котколюбива организация и занапред ще има котета за всички желаещи! :-) Е, не чак за всички, а само за тези, които обещаят да се грижат добре за тях.

  18. Assia says:

    А може ли да попитате стопаните на тези котета,братче и сестриче-вече дадени (на тази страница), дали и кога чакат други :)

  19. Мога да попитам, но не знам дали могат да ми отговорят. ;-) Те живеят в къща с градина и тяхната котка спокойно си излиза навън, така че любовният й живот и бъдещите поколения са непредсказуеми.

    А другите две котета не ви ли харесват – те са подобни?

    http://grimalkin.interpres.org/obyava-dve-sestrichki/

    Самата Грималкин отдавна реве за бебета, дори сме намерили жених. Само че в момента ни е трудно да гледаме и котета-бебета, заедно с куче-бебе, та малко изчакваме.

  20. Assia says:

    :) Много са сладки, но братче и сестриче имат особен дух, а тези двете на мен са ми само сладки :) Ще чакам коте с характер и боен дух :)

  21. Добре де, добре – пиша Ви списъка за чакащите бебета от Гри. ;-) Тя има боен дух в излишък, освен това е духовна и духовита. Направо течение става от толкова дух! :-)

    А пък кандидат-зетят е взел страха и на котараци, и на кучета около вилата – и той голям духовник си пада. :-)

    Котакът е породист, а Гри е аристократка повече по характер, отколкото по родословие. Но родата й е хубава, вижте тук нейните братчета и сестричета:

    http://13.interpres.org/koteshkiyat-marsh-grimalkin-stava-na-edna-godina/

  22. Assia says:

    Благодаря :)
    Видях всички: Гри, братя и сестрички.
    Ще чакам с нетърпение бебетата. Има ли много желаещи в списъка?
    А каква порода е зетят и с каква окраска? (само за сведение!Просто, за да си представя малко бебенцата как евентуално ще изглеждат) :)

  23. Assia says:

    Сега успях да разгледам всички снимки на Гри-всичко казано за нея е вярно! Най-чудесното коте, което съм виждала (без подмазваници)!
    Поздрави и песни и много мигове чудесни с нея на домашните й любимци! :)

  24. Грималкин says:

    Благодаря, Ася! Което си е вярно, си е вярно – наистина съм много яка. Скромността може и да краси някои котки, но аз няма нужда да скромнича, защото по-готина няма как да стана! :-)

  25. Кандидат-зетят е норвежец, но окраската на малките е непредсказуема, защото тази порода допуска различна окраска. Но каквито и да са на цвят, при такива родители не може да не са диви и красиви! ;-)

  26. Assia says:

    Вярно е! Аз точно нещо диво и красиво чакам! Дано има и за мен котенце-независимо момченце или момиченце!
    Единственото изискване, а то е на семейството ми (разбирай-суеверния ми съпруг :) ) е да не е черно! Ха!
    Така че, чакам с нетърпение бебетата! А през това време ще си подготвя къщата, ще си ревизирам цветята (с оглед котешката безопасност) и ще чета блога на “яката мацка”!
    Поздрави!

  27. Съпругът много бърка! Наскоро научих, че имало и обратното суеверие – че черната котка носи късмет. Мой познат имаше котета за раздаване – черните веднага се похарчили и останали желаещи за следващото поколение.
    Аз лично съм имала по-близки отношения с двама черни господа и една черна дама. И тримата – изключително сладки същества и изобщо, ама изобщо не съм забелязала да ми носят лош късмет! :-)
    А тигърчетата са по-своенравни, но пък тъкмо в това им е чарът. ;-)

  28. Assia says:

    Ами ние сме доста консервативни, не обичаме модерността-дори и в суеверията! Макар, че се оженихме на 13.07. в 13 часа :) Но що се отнася до цвета на котето, обаче, то е друга работа :) !
    Така че-Тигърче, Тигърче!!! :)
    Но да е живот и здраве! Има време и за това!

  29. Assia says:

    Здравей Гри, да знаеш че съм сериозна и постоянна в желанието си за твое Котенце! :)
    Ще поглеждам всеки ден за новини от теб и ще те подсещам за себе си, но не всеки ден :)
    <3

  30. Гри изобщо не се съмнява, че си сериозна – та кой ли не би искал да се сроди с яка мацка като нея! ;-)

    И двете те помним. А за да не се налага ти всеки ден да поглеждаш в блога – не че имаме нещо против, де! ;-) – обещавам другата седмица да сложа в блога възможност за абонамент за коментари по имейл – така ще можеш да се абонираш и да разбереш веднага, когато има нов отговор.

    Но няма лошо да ме подсетиш в началото на другата седмица какво съм обещала, че да ме събере срам и да го направя най-после. ;-)

  31. Assia says:

    Добро утро Гри и Мариана!
    С радост ще подсетя Мариана за обещанието й :)
    Успешен и хубав ден!

  32. Assia says:

    Добра вечер, Гри!
    Подсещам домашния ти любимец за обещаното!
    Поздрави!

  33. Assia says:

    Честит празник!

  34. Грималкин says:

    Благодаря, и на теб!

  35. Грималкин says:

    Домашният любимец в момента е зарязал моя блог, защото прави други сайтове. Изневерява ми за пари! Но поне ми купува разни работи с тях.

    А ти не се отказвай, подсети я пак към понеделник! ;-)

    Но, като се замисля, ако домашният любимец сложи онова нещо, дето ти казва кога някой ти отговоря, ти може да вземеш по-рядко да наминаваш тук… А аз обичам да ме гледат и да ми се радват!

  36. Assia says:

    А, няма такова нещо :) Не пропускам ден без да се полюбувам на красотата ти, дори съм си сложила снимката ти на Десктоп-а и сутрин гледам нея, а след обед влизам в блога ти, или обратно :) :)
    (Снимката е оная от “Някой ми е сядал на столчето”. Аз и с тази с българската (китайска роза) си я изтеглих-направо сладурска!)
    И да знаеш, че чакам с нетърпение да ме огрее малък пухкав лъч от красотата ти!
    На домашния любимец: Ползотворна работа!
    И да знаеш, мила ми Гри-това не е изневяра! :) Щом парите влизат
    вкъщи, всичко си е на мястото! :)

  37. Assia says:

    Здравей, миличка и красивичка Гри!
    Привет и на Мариана!
    (ето, че и днес не мина без да погледна :) )
    Поздрави и песни!

  38. Ау, чак срам ме хваща, че не ти давам нов материал за гледане. :-( Но до края на седмицата все нещо ще трябва да пусна – все пак блогът ще стане на 1 година! :-)

  39. Assia says:

    Да, така е-много е хубава годишнината и трябва да се отбележи както е редно! :)
    Гри, как е норвежкият юнак-срещна ли се с него и допадна ли ти! Много съм нетърпелива, знам, но от години си мечтая за коте, което да е като теб! Може би, понеже приличаш на моя Наполеон, от детските ми години…….. Разчитам на теб за коте, а на Мариана за интересни неща за четене! :)
    Поздрави!

  40. А, въоръжи се с малко търпение. У нас се прави ремонт, при другия домашен любимец има бебе-лабрадор.

    Така че рандевуто с норвежеца малко се отлага. А има и друг кандидат – младежа от снимките по-горе, който е като близнак на Гри.

  41. Assia says:

    О, ще чакам колкото трябва! :)
    Просто ми се иска да знам, че със сигурност ще си имам Котенце от Гри и ще е така начетено като нея :)
    (Разбрах, че много обича книжки, а ние много обичаме точно такива :) !)
    Поздрави!

  42. Assia says:

    Добра вечер, Гри!
    Вчера не съм те виждала и ми домъчня много!
    Поздрави и на Мариана! :)

  43. Assia says:

    А, чак сега видяв бележката за чавката :) !!!!
    Благодаря!
    Поздрави!

  44. Assia says:

    Аах, грешка! Да се чете: Чак сега видях :)

  45. Ася, чавката е специален поздрав към теб – за да можеш да следиш коментарите. :-)

    Това и подарък за едногодишнината на блога на Гри – 3 октомври.

    Поради домашни (разбирай: строително-ремонтни) причини не можахме да я отбележим по-подобаващо, но и това ще стане. Ако не сега, за следващата годишнина. ;-)

  46. Assia says:

    Гри и Мариана,
    Пожелавам и на двете успешно довършване на ремонта! А после – само весели купони! :)

  47. Assia says:

    Здравейте Гри и Мариана!
    Поздрави! :)

  48. Поздрави и от мен! Гри не може да се присъедини, защото заради ремонта не е идвала тук 3 седмици! :-(

  49. Iva Vasileva says:

    Az iskam da pitam kolko 6te stryva da kupim edno ot kotetata

  50. Ива, котетата са безценни, затова не се продават – подаряват се. :D

    Точно тези двете вече са големи, момчето даже мислим да го сгодяваме за Грималкин. Но има тяхно по-малко братче или сестриче, което наскоро си търсеше дом и мисля, че още не е взето.

    Ако се интересуваш наистина, ще те свържа със собственика.

ВНИМАНИЕ, ЗЪЛ МОДЕРАТОР!
Остави коментар, но не пиши нищо, което ще те е срам баба ти да прочете!

За спамъри и кучета вход забранен!
Сложи чавка в квадратчето отдолу, ако искаш да получаваш известия по имейл за следващи коментари!